Nazywam się Patrycja Spotan. Czarne teriery są ze mną od ponad 28 lat. 

Gdy zaczynałam, nie wiedziałam o rasie nic. Był początek lat 90. Mało kto słyszał o czarnym terierze rosyjskim. Jeszcze mniej osób miało pojęcie na temat rasy. Każda publikacja o czernyszu była niczym skarb. Wielu o nim słyszało, ale mało kto faktycznie go znalazł. Nie miałam wsparcia hodowcy. Wiedzę zdobywałam metodą prób i błędów. A błędów była cała masa.

Przekonałam się, że życie z czarnym terierem może być trudne i stresujące, ale równocześnie fajne i wesołe.

Założyłam z mamą hodowlę Willa Taira. Opiekowałam się szczeniakami. Szkoliłam i prezentowałam na wystawach nasze psy. Zajmowałam się ich pielęgnacją. Dbałam o nie, gdy były chore.

Wiele się przez te lata wydarzyło. Były wielkie sukcesy i równie wielkie rozczarowania. Wiele razy się potykałam, a czasem wręcz leżałam jak długa. A gdy nie miałam ochoty już wstawać, zawsze pojawiał się mój pies. Przytulał się do mnie, lizał mnie po twarzy albo po prostu kładł się obok.  To zawsze mi pomagało. Sprawiało, że miałam ochotę iść dalej.

Dziś życie z czarnym terierem sprawia mi dużo radości. Jest o wiele prostsze i ciekawsze niż kiedyś. Ale to nie znaczy, że moja codzienność jest sielanką, a wszystkie trudności rozwiązują się same. No co Ty :) Po prostu moje doświadczenie pomaga mi unikać wielu problemów. A gdy kłopoty pojawią się na horyzoncie, potrafię sobie  z nimi poradzić.

Nie twierdzę, że wiem wszystko i jestem chodzącą encyklopedią. Chcę się z Tobą podzielić metodami, które  się u mnie sprawdziły. Metodami, które przetestowałam i sama stosuję na co dzień.

Pomogę Ci poznać rasę. Dokonasz świadomego zakupu i nie pożałujesz. Nie pożałujesz, że tę rasę wybierasz albo wręcz odwrotnie że z niej rezygnujesz. Podpowiem Ci, jakie przeszkody mogą pojawić się na Twojej drodze. Jak się do nich przygotować, skutecznie je pokonać albo ograniczyć straty na tyle, na ile się da.

Czarne teriery stanowią ważną część mojego życia, ale nie najważniejszą. Prywatnie jestem mamą i żoną. Pracuję na etacie. Interesuję się szkoleniem psów, behawioryzmem i komunikacją.

Bądźmy w kontakcie!

Zapisz się do newslettera. Raz w miesiącu prześlę Ci informacje na temat nowego artykułu i załączę praktyczny  bonus.  Opowiem Ci, co nowego wydarzyło się w „Willa Taira” i jakie mam plany na najbliższy miesiąc.

Wpisując swój e-mail oraz klikając „Zapisuję się” zgadzasz się na otrzymywanie informacji o wpisach na blogu, bezpłatnych oraz płatnych materiałach, produktach i usługach zgodnie z Polityką prywatności.