4 lipca 2011 roku ukazała się książka
pt. "Willa Taira - moja przygoda z czarnym terierem".
 

Książka składa się z trzech części:
I - stanowi swego rodzaju biografię hodowli i mojej przygody z psami. Jest to zbiór opowiadań pełnych humoru i emocji, jakich wiele nazbierało się przez lata. Ciekawa lektura dla wszystkich, którzy lubią książki o psach. Skarbnica wiedzy dla miłośników rasy ciekawych losów hodowli na przestrzeni lat.
II - to "praktyczna instrukcja obsługi czarnego teriera". Najważniejsze praktyczne porady, jakich zwykle udzielam osobom kupującym moje szczenięta. Interesująca lektura dla początkujących właścicieli szczeniaków i osób chętnych poznać rasę bliżej.
III - to informacje związane z moją hodowlą: zestawienia miotów, kryć reproduktorów, uzyskanych tytułów, wyników wystaw etc. Interesujące informacje dla hodowców i pasjonatów czarnych terierów.

A oto recenzja książki, która została zamieszczona na okładce książki:

"Willa Taira jest jedną z czołowych hodowli czarnych terierów na świecie. W czerwcu 2010 r. Willa Taira obchodziła 15. urodziny. Z okazji tej szczególnej rocznicy Patrycja Spotan – właścicielka hodowli, przygotowała tę właśnie pozycję.
 
Niezwykle wciągająca i czuła książka "Willa Taira - moja przygoda z czarnym terierem" jest wzruszającą historią o oddaniu się swojej pasji. Momentami przejmująco uczciwa opowieść, nie tylko o jasnych stronach hodowli, ale także o trudnościach i problemach z nią związanych, o radości z ich przezwyciężania. Opowieść, która bawi i wzrusza.
 
Myślę, że książka ta jest obowiązkową pozycją dla każdego posiadacza czernysza, a z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że zainteresować może wszystkich, niekoniecznie związanych z opisywaną rasą. Napisana przystępnym językiem, prezentująca wiele historii z życia wziętych, pozwala na spędzenie miłych chwil z książką w ręku."
 
Maja Kowalska
Hodowla sznaucerów olbrzymów czarnych "Rapa Nui"
www.rapanui.pl

Książka jest napisana w dwóch językach: polskim i angielskim i liczy w sumie 200 stron.
Jej format zbliżony jest do A4. Papier kredowy.

Książka ma swoją stronę na facebook-u. Zapraszamy do odwiedzin !!

 


W tym miejscu chciałam serdecznie podziękować dwóm osobom, bez których moja książka by nie powstała.

Mai Kowalskiej - za poświęcony czas i włożony wysiłek w pracę nad redakcją tekstu oraz za jej nieocenione wsparcie jakiego mi udzieliła w procesie twórczym
Oldze Forlicz - mojemu Wydawcy za wielką pomoc w ogarnięciu technicznej strony całego przedsięwzięcia.

Jeszcze raz wielkie dzięki Kochane !!!! Co ja bym bez Was zrobiła :)